top of page
Recent Posts

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Διεξήχθει χθές στο Κοινοτικό Καιμακλίου ο τελικός κυπέλλου μεταξύ του ΑΤΛΑ και της MICA FC.Στην παρουσία 500 και ανω φιλάθλων η ομάδα της Αγλαντζιάς επικράτησε με 3-0 .Η ομάδα του ΑΤΛΑ έδειξε σαφώς πιο έμπειρη και είχε τον έλεγχο καθόλη την διάρκεια του αγώνα κατάφερε να προηγηθεί στο 27’με τον Πάτσαλο και έκλεισε το ημίχρονο με το σκορ στο 1-0 υπέρ της.Στα αξιοσημείωτα του Α ημιχρόνου η διακοπή μετά το γκολ που μετά απο ρίξη κροτίδων ο διαιτητής Παναγίδης αποχώρησε και προειδοποίησε για διακοπή σε περίπτωση που συνεχιζόταν η ρίξη βεγγαλικών και κροτίδων.Το β ημίχρονο ήταν μονόλογος του ΑΤΛΑ μιας και η ομάδα της MICA λόγω απειρίας δεν μπορούσε να αντιδράσει.Στο 47’ ο Βασιλείου βρέθηκε μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα Ευθυβούλου και ανατράπηκε από τον τελευταίο αμυντικό και αμέσως ο διατητης υπέδειξε το πεναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Πατσαλος διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του και τα δικά του.Το 3-0 σημειώθηκε στο 83’ από τον Κουσσή με σουτ μέσα από την περιοχή.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΑΤΛΑ καθώς και στην ομάδα του MICA για την φετεινή πορεία της.