top of page
Recent Posts

ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ ΣΤΟΚ

Με εντυπωσιάκο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Κυπελλούχος Ποελ στο κύπελλο κυπελλούχων της ΣΤΟΚ.Η ομάδα της Αγλαντζίας κέρδισε την Κυπελλουχο ΠΑΑΟΚ Λεμεσου ομάδα του Α&Ν ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΥ ΚΟΛΛΟΣΙΟΥ με 7-0.Ο ΑΤΛΑΣ μπήκε επιθετικά από το πρώτο λεπτό αιφνιδιάζοντας τους αντιπάλους που προσπάθησαν να παίζουν αναγνωριστικό ποδόσφαιρο στις αρχές του αγώνα και βρέθηκε μπροστα στο σκορ στο 20΄με 2-0 χάρις σε γκολ του Πολυκάρπου και Ευαγόρου Ε.Η ομάδα του Κολλοσίου δεν ανέμενε αυτή την εξέλιξη και ετσί από νώρις ρίσκαρε αφήνοντας χώρους για τους γρήγορους επιθετικούς του ΑΤΛΑ που το εκμεταλεύτηκαν και πέτυχαν και τρίτο γκολ λιγο πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Πάτσαλο .Στο Β ημίχρονο το ΚΟΛΛΟΣΙ ρίσκαρε περισότερο και ο ΑΤΛΑΣ βρίσκοντας διαδρόμους έφτασε εύκολα στο 7-0 με σκορερ τους Λένο,Αριστο,Ζουμίδη και Ανδροκλή ενώ μπορούσε και για περισσότερα γκολ.Η ομάδα της Αγλαντζίας αγωνίστηκε με τους Λαδα,Ευαγορου Ε.,Ευθυμίου Ν(Κουσσής).,Χριστοδούλου Δ.,Ανδρονίκου Μ.,Ζουμίδη Σ.,Ελευθερίου Λ.,Λενος(Μοδέστου),Βασιλείου Α,Πατσαλο Α(Οικονομίδης) και Πολυκαρπου Σ.

Επόμενος αντίπαλος του ΑΤΛΑ την Τετάρτη Α.Σ.Μανδριών.